FIZYKOTERAPIA

TENS – Przezskórna Elektryczna Stymulacja Nerwów)
Galwanizacja
Elektrostymulacja mięśni
Jonoforeza
Laseroterapia

Sollux

Ultradźwięki

Pole magnetyczne

Krioterapia

 

Masaż klasyczny
To najpopularniejszy masaż, który w zależności od formy – intensywności może być leczniczy, relaksacyjny, pobudzający. Stosowane techniki oddziałują bezpośrednio na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, więzadła, torebki stawowe, a także bezpośrednio na układ krwionośny, nerwowy i limfatyczny.

Masaż sportowy
Masaż sportowy to nieodłączny element odnowy biologicznej, który jest wykorzystywany w profesjonalnych programach treningowych. Celem tego masażu jest usunięcie przemęczenia powstałego na skutek intensywnego wysiłku fizycznego, regeneracja i rozluźnienie mięśni i zwiększenie wydajności trenowanego organizmu. Dobry masażysta skupia się na indywidualnych potrzebach zawodnika i jest w stanie pielęgnować jego aparat ruchu, utrzymując go na stale sprawnym poziomie. Efektem będzie lekkość, moc, większa elastyczność i zmniejszenie bolesności mięśni. W przypadku istniejącego urazu, masaż sportowy da nam możliwość szybszego powrotu do sprawności.

Drenaż limfatyczny
Ma na celu usprawnienie przepływu limfy, a tym samym zapobieganie powstawaniu chorób spowodowanych jej zastojem. Drenaż limfatyczny polega na mechanicznym przepchnięciu zalegającej chłonki w kierunku węzłów chłonnych. Pomaga to likwidować obrzęki żylne, wysięki limfatyczne, przyśpiesza resorpcję siniaków i krwiaków. Działa również oczyszczająco na cały organizm, usuwa zbędne produkty przemiany materii. Stosowany jest również po przebytych chorobach zakaźnych, nowotworowych, po terapii sterydowej czy też jako efekt wspomagający odchudzanie.

USG